Igrzyska olimpijskie i rozkład poszczególnych wydarzeń sportowych

igrzyska-olimpijskie-i-rozklad-poszczego

Igrzyska olimpijskie to największa impreza sportowa świata. Gromadzi najlepszych sportowców z ponad setki różnych państw, występujących w przeróżnych dyscyplinach i regularnie bijących rekordy świata. Nic więc dziwnego, że rozkładem poszczególnych wydarzeń sportowych na olimpiadzie fascynują się miliony, a może nawet miliardy fanów sportowych na całym świecie.

Oczywiście większość godzin startów to wybór naturalny – w końcu nie wszystkie dyscypliny da się rozegrać wieczorem. Dlatego też kajakarstwo czy też wioślarstwo rozgrywane jest raczej w godzinach porannych. Podobnie jak wszystkie konkurencje związane ze strzelaniem, gdzie potrzebne jest niesamowicie wprawne oko i warunki atmosferyczne odgrywają dużą rolę.

Tutaj wybór godzin rozgrywania poszczególnych starć i zawodów jest bardzo prosty. Inaczej jest w przypadku meczów czy konkurencji, które równie dobrze mogą być rozgrywane rano, jak i w godzinach wieczornych, kiedy to igrzyska olimpijskie cieszą się największą popularnością. Od czego zależy, które dyscypliny rozgrywane są rano, a które wieczorem? Oczywiście od popularności.

Nic więc dziwnego, że wszelkie eliminacje rozgrywają się rano, gdy igrzyska śledzą nieliczni, a najważniejsze finały to godziny wieczorne. Wystarczy spojrzeć na finał biegu na 100 metrów mężczyzn, który zawsze elektryzuje olimpijską widownię – bieg zawsze rozgrywany jest o takiej godzinie, aby wszyscy mogli spokojnie zasiąść przed telewizorami i żeby bieg nie kolidował z żadnym innym olimpijskim wydarzeniem.