Jak zorganizować udane wydarzenie sportowe?

jak-zorganizowac-udane-wydarzenie-sporto

Organizacja żadnego wydarzenia nie jest prosta, a eventy sportowe być może wybijają się tutaj nawet na pierwszy plan.

Przygotować wszystko na tip top jest w zasadzie niemożliwością i wymaga ogromnych nakładów czasu i energii.

Jak zorganizować event sportowy, aby okazał się on sukcesem, zarówno pod względem czysto sportowym, wizerunkowym, jak i finansowym? Przede wszystkim trzeba znać wszystkie kruczki prawne.

Każda dyscyplina wymaga spełnienia poszczególnych warunków, a my jako organizatorzy musimy wiedzieć jaką.

Gdzie mogą promować się sponsorzy? Jaka musi być nawierzchnia? Jaka jest minimalna pojemność dla tego wydarzenia? Ilu ochroniarzy jest niezbędnych, żeby wszystko odbyło się zgodnie z prawem? Te małe rzeczy są bardzo ważne.

Organizator musi myśleć także o logistyce.

Czy na pewno wybrana hala ma wystarczająco łatwy dojazd, by dotarli tam wszyscy zawodnicy? Czy wystarczy miejsc parkingowych? Czy w godzinach szczytu zarówno sportowcy, jak i kibice bez problemów dotrą na miejsce wydarzenia sportowego? Nie ma wyjścia, organizator musi znać odpowiedzi na wszystkie z tych pytań i być w stu procentach przygotowanym.

Organizacja wydarzenia sportowego to także jego rozkład.

O której rozpoczną się zmagania? O której otwarte będą trybuny? Gdzie i o której odebrać pakiety startowe? Do problemów logistycznych dochodzi także konieczność wyznaczenia godziny rozgrywania zawodów, aby wszystko można było w tym czasie logicznie pozałatwiać, a jednocześnie zebrać jak największą widownię.