Rozkład wydarzeń sportowych i ich wpływ na wyniki poszczególnych drużyn

rozklad-wydarzen-sportowych-i-ich-wplyw-

Rozkład wydarzeń sportowych często wydaje się czynnikiem pobocznym, na który mało kto zwraca uwagę. Po prostu sprawdzamy godzinę i datę danego wydarzenia i nie za bardzo martwimy się tym, dlaczego tak jest i jaki może mieć to wpływ na wynik rywalizacji. Tymczasem okazuje się, że niejednokrotnie data starcia ma także ogromne znaczenie dla ostatecznego rezultatu meczu czy walki.

Czas odpoczynku to bardzo ważny czynnik w sportowej rywalizacji. Nie jest tajemnicą, że większe szanse ma ten, który odpoczywał dłużej. Szczególnie, gdy mówimy tutaj o natłoku wydarzeń, które dzieją się w zasadzie co 3 czy 4 dni, a czołowe drużyny cały czas muszą dawać z siebie wszystko i rywalizować najlepszym składem.

Wtedy znaczenie terminarza i to, kto dłużej odpoczywa, jest elementem niepodważalnym i kluczowym dla świeżości poszczególnych zawodników. Terminarz musi być ułożony tak, aby szanse były jak najbardziej wyrównane i niezależne od rozkładu wydarzenia sportowego. Często znaczenie ma także miesiąc, w którym zostanie rozegrany mecz ze względu na europejskie puchary czy też Puchar Narodów Afryki.

Jeśli najlepszy zawodnik drużyny A pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej, a z największym rywalem, drużyna B, zmierzy się w styczniu, to istnieje ogromne zagrożenie, że największy gwiazdor będzie wówczas walczył o prymat w Afryce. Takie małe detale mogą zadecydować ostatecznie nie tylko o wyniku poszczególnych spotkań, ale także w ostatecznym rozrachunku o mistrzostwie danej ligi. Rozkład wydarzeń sportowych może mieć tutaj ogromny wpływ.