Terminarz Premier League i jego ustalanie według ściśle określonych zasad

terminarz-premier-league-i-jego-ustalani

Premier League to legendarne rozgrywki sportowe, których rozkład rozgrzewa do czerwoności miliony kibiców piłki nożnej na całym świecie. Kto z kim zagra w danej kolejce? O której? Kiedy będą derby danego miasta? Te pytania fanatycy brytyjskiego futbolu stawiają sobie w zasadzie codziennie.

Według jakich kryteriów ustalany jest rozkład Premier League? Przede wszystkim dużo do powiedzenia ma tutaj telewizja, która w zasadzie z góry dyktuje godziny, które są dla niej najbardziej korzystne. To wtedy mają być rozgrywane wszelkie hity, które zbierają przede telewizorami największą liczbę fanów.

Nic więc dziwnego, że żadnego doprawdy hitowego starcia nie zobaczycie w sobotę o godzinie 16:00, gdy rozgrywana jest znacząca większość spotkań. Najważniejsze mecze zaciekłych rywali muszą być w terminarzu odpowiednio wyeksponowane.

Kolejna kwestia to pogodzenie poszczególnych meczów Premier League z europejskimi pucharami. W końcu wyniki na arenie europejskiej w dużej mierze wpływają na renomę angielskiej ekstraklasy, więc wszystkim zależy na tym, aby były one jak najlepsze.

Dlatego też rozkład wydarzeń sportowych w lidze powinien być zsynchronizowany z europejskimi starciami w taki sposób, aby każda eksportowa drużyna miała odpowiednią ilość czasu na odpoczynek. Jak widać, ustalenie terminarza Premier League w zgodzie ze wszystkimi kryteriami to nie lada zagwozdka i wymaga pracy wielu znakomitych specjalistów w tej dziedzinie!.