Wymagane kryteria, które muszą być spełnione, aby telewizja pokazała dane wydarzenie sportowe

wymagane-kryteria-ktore-musza-byc-spelni

Telewizja nie bierze się za transmisję byle jakich wydarzeń sportowych. Aby dana stacja sportowa była zainteresowana pokazaniem danego wydarzenia na swojej antenie, musi zostać spełnionych kilka kryteriów. Przede wszystkim wydarzenie powinno się bronić oglądalnością.

Jeśli jest to sport odpowiednio popularny, to telewizje wręcz zabijają się o wyłączny dostęp do niego i licencję na transmisje tylko na łamach jednej stacji. Jednak jeśli to sport niszowy, to organizator musi się bardzo natrudzić, aby zdobyć przychylność szefów stacji. Musi zaprezentować business plan, a przy okazji wstępnie wyliczyć potencjalne zyski dla telewizji z udziału w przedsięwzięciu.

Kolejna kwestia to współpraca organizatora z telewizją, która powinna przebiegać wzorowo, jeśli wydarzenie ma być transmitowane. Bez odpowiednich relacji i konsensusu w wielu kwestiach, nie ma żadnych szans na zainteresowanie ofertą telewizji. Rozkład wydarzenia sportowego także jest bardzo ważny.

Czy organizatorowi uda się wstrzelić w termin, gdzie w ramówce jest dziura, wymagająca zaklejenia jakąś transmisją? Jeśli tak, to wzrastają znacząco szanse na owocną współpracę z daną stacją telewizyjną na zasadach partnerskich. Należy przy tym wszystkim pamiętać, że większość stacji telewizyjnych, to stacje komercyjne, nastawione głównie na zysk. Nie ma więc co się dziwić, że to właśnie finanse są głównymi powodami, dla których dane stacje decydują się na transmisję bądź też jej brak.